Dne 4. 10. 2017 proběhla na naší škole preventivní akce s názvem Prevence šikany a krádeží. Akce byla určena pro žáky 6. a 7. tříd naší školy. Na školu dorazil pan por. Marek Pelikán a sdělil interaktivní formou žákům vše důležité a zajímavé v souvislosti s uvedenou tematikou.

V pátek 29.9. jsme se dopoledne sešli všichni z 1.stupně v naší tělocvičně, kde si pro nás pan Ivo Batoušek a jeho Jumping Drums připravili skvělý výchovný koncert. Posluchači při něm byli po celou dobu aktivně zapojeni, dokonce si někteří z nich vyzkoušeli hru na bubny mezi hudebníky. Zábavnou formou jsme se seznámili s historií bicích nástrojů a jejich využitím v hudbě.

Abychom se naučili krásně psát, musíme si procvičovat a uvolňovat prstíky.
Každý den si zopakujeme prstíkovou básničku a hned se pustíme do práce. Jsme všichni moc šikovní - jemná práce pro Popelky nám jde krásně od ruky :-)

V úterý 26. 9. se konalo v Břidličné okresní kolo v přespolním běhu. Tentokrát se zde sešlo stovky závodníků z patnácti škol našeho okresu. Naši školu reprezentovalo třicet žáků v různých věkových kategoriích. Konkurence byla velká a někteří podali opravdu výborné výkony.

....i my, "maláčci" jsme si společně s 1.A a 1.B užili Drakiádu....po několika typicky podzimních dnech jsme se dočkali sluníčka a tak jsme se vypravili provětrat naše krásné draky. Vítr sice moc foukat nechtěl, ale i tak se dětem podařilo některé draky donutit létat ☺