V letošním roce se rozhodli žáci deváté třídy potěšit své mladší spolužáky z prvního stupně a školičky a připravili pro ně kouzelné dopoledne.

Cestou děti plnily úkoly, za které byly odměněni malou sladkostí. Po dlouhé trase dorazily na louku pod Uhlířským vrchem, kde už na ně čekaly pohádkové postavy, (členové ŠŽP) Maková panenka, Pipi Dlouhá Punčocha, šašek, panenka a Bílá paní. Ty si je rozdělili do skupinek a prošli s dětmi „ Pohádkový les“. Čekala je tam například krásná princezna Richard a jiné legrační bytosti. Oplatek za odměnu spapali všichni, a aby zajedli sladkou chuť, čekalo na ně připravené ohniště, kde si opekli špekáček a vydali se na cestu zpět do školy. Počasí se vydařilo a myslím, že byli všichni spokojeni a šťastní.

Deváťákům se tato akce povedla a kdo ví, snad se stane i tradicí.

Mgr. Michaela Mikulková