Školní rok pomalu končí a to je pravý čas na školní výlet, který je odměnou pro naše prvňáčky za jejich celoroční práci. Vypravili jsme se do Jiříkova, kde jsme strávili celé dopoledne.

Pradědova galerie nabízí dětem celou řadu nových atrakcí, které jsme se všichni moc užili. Nejdříve jsme si prošli celou galerii, kde jsme obdivovali sochy v životní velikosti. Trochu strachu jsme zažili při návštěvě pekla. Tady se to čerty jenom hemžilo. Poté jsme procházeli zahradou, kde jsme si vyzkoušeli nové posilovací zařízení, kolotoče, houpačky, prolézačky, pozorovali jsme z rozhledny okolí a všichni jsme se svezli na malé lanovce.

Na konci obchůzky čekal na děti drak, který plival oheň. A to bylo pro nás znamení, že si máme jít opékat špekáčky. Ohniště už bylo pro nás připravené a my jsme se mohli pustit do opékání špekáčky.  Byly výborné!

Naši prvňáčci si odváželi z výletu nejen veselé zážitky, ale také malé suvenýry, které si dokázali sami koupit. Výlet se nám opravdu vydařil.

Ludmila Závodná tř. uč. I.A
Ivana Mičkerová   tř. uč. I.B