Poslední říjnový večer patřil na Petrině duchům a strašidlům. Učitelé společně s členy školního žákovského parlamentu připravili již tradiční akci „S lampiony za strašidly“. Velká účast dětí i dospělých svědčí o tom, jak odvážné jsou petrinské děti.

Nezalekly se tmy, strašidel ani větrného počasí, které několik posledních dnů panovalo, a s rodiči, příbuznými i kamarády přišly v pět hodin s krásnými lampiony k Petrinu. Každý hned na začátek dostal svítící náramek, aby se ve tmě při průvodu neztratil. A pak už dlouhý průvod plný světýlek vyrazil od Petrina přes bruntálské náměstí až do parku. Tam na všechny čekala velká strašidla se spoustou zábavných úkolů a sladkou odměnou. Nikomu se moc nechtělo odejít, ale nakonec se všechna malá i velká strašidla v poklidu dostala domů.

Děkujeme školnímu žákovskému parlamentu za pomoc při organizaci, Městské Policii a řidičům aut za trpělivost na přechodech, počasí za to, že nám přálo, a všem dospělým i dětem, že místo válení na gauči vyrazili do průvodu :-)

Mgr. Pavla Schneiderová, Mgr. Markéta Voksová