Naše škola se zapojila do III. ročníku projektu „Věnuj mobil a vyhraj výlet pro svou třídu“, který stejně jako v loňském roce pořádá Recyklohraní ve spolupráci se společností Asekol a parterem společností T-Mobile Czech Republic. Cílem projektu je podpora sběru a opětovného využití mobilních telefonů.

Soutěž Věnuj mobil probíhá od 1. 1. do 28. 2. 2013 !!!

Za každý mobilní telefon (funkční i poškozený) se nám do projektu Recyklohraní připíší 3 body a tři nejúspěšnější školy získají drobné dárkové předměty, ale především výlety pro své třídy:

1. místo – zážitkový víkendový pobyt v České republice pro jednu třídu (30  žáků)
2. místo – jednodenní zážitkový výlet pro jednu třídu (30 žáků)
3. místo – vstupenky na akci pro třídu (30 žáků)

Během měsíce ledna už se nám podařilo nasbírat celkem 98 mobilních telefonů.

Prosíme všechny rodiče, aby nám pomohli a pokud mají doma ještě mobil, který už nepotřebují nebo je rozbitý, dejte ho svým dětem do školy. Můžou vyhrát pěknou cenu.

Mgr. Iveta Krpcová
koordinátora EVVO

Průběžné výsledky – Věnuj mobil

1.místo -  Magda Donátková (5.B) – 23 mobilů

2.místo –  Jiří Slívka (6.B) – 17 mobilů

3.místo -  Petr Jindra (4.A) – 7 mobilů

4.místo –  Štěpánka Chrástková (5.A) – 6 mobilů

5.místo –  Anna Jedličková (3.A) – 5 mobilů

Pro první tři místa je nachystaná pěkná odměna a ze zbývajících žáků, kteří přinesou aspoň jeden mobil se vylosuje jeden výherce speciální ceny.

A jak s vybranými mobily naložíme?

Funkční telefony zkontrolujeme a předáme organizacím, které pracují s handicapovanými spoluobčany, například společně podpoříme děti v dětských domovech. Nefunkční telefony předáme k recyklaci.