Proč chodit za kulturou do divadla, do kina, či kamkoliv, když u nás na Petrině to šlape?

Máme talentované děti, které mají chuť se umělecky vyjádřit a skvělé učitele, kteří je v tom podporují.

Účast na školním kole v recitaci byla 2. dubna opravdu masivní, spousta dětí, učitelé jako fanoušci a dokonce i příbuzní, kteří přišli uronit slzičku dojetí nad svými ratolestmi, no, i mně málem ukápla…

Do poroty zasedli odborníci ve složení Milena Zatloukalová (ředitelka školy), Karel Mašlík a Michal Dufek (učitelé). Připravili si pro děti i pro nás ostatní překvapení, jelikož šli s kůží na trh a zarecitovali každý báseň, dokonce vlastní tvorby a jednu společnou. Byli dokonalí, jen mi jich bylo líto, že museli nakonec vybrat skutečně jen devět dětí, které postoupí do dalšího kola.

Abych byla konkrétní, nakonec se porota shodla na tom, že do městského kola, které proběhne 16. 4. na ZŠ Jesenická, postoupí tyto děti – pořadí 1. až 3. místo:

První kategorie (1. ročníky): 1. Daniela Hlaváčová (1.B), 2. Agáta Zatloukalová (1.A), 3. Leoš Ludvík (1.B).

Druhá kategorie (2. – 3. ročníky): 1. Karel Holba (2.A), 2. Tereza Indreiová (2.A), 3. Eliška Kavanová (3.A).

Třetí kategorie (4. – 5. ročníky): 1. Oliwia Hadrys‘ (4.A), 2. Julie Jarošová (4.A), 3. Lenka Procházková (4.A).

Moc děkuji všem dětem, které přišly recitovat. Byly úžasné a věřím, že budou recitovat dál a máme se na co těšit zas  v příštím roce.

Vítězům moc gratuluji a držím pěsti v dalším kole!!!

Mgr. Eva Janyšková