Dopravní soutěž

V úterý 5. 5. 2015 se konala na hřišti ZŠ Cihelní Dopravní soutěž určena pro mladší a starší žáky základních škol. Skládala se z několika částí. Nejdříve si žáci napsali vědomostní test ze znalostí dopravních značek a předpisů. Potom je na hřišti čekala jízda zručnosti na kolech. Úkolem bylo překonat několik složitých překážek během jízdy na kole. Na dalším stanovišti žáky čekala zdravověda. Poslední úkol byla jízda na kolech na dopravním hřišti, kde byla spousta dopravních značek a křižovatek. Museli se přemisťovat na určená místa podle pravidel silničního provozu. Dohlíželi na ně dopravní policisté. Za každý přestupek jim byly dávány trestné body.

Naši žáci z 5. A ve složení : Josef Černý, Anna Jedličková, Vendula Suchá a Marek Zdráhal skončili na 5. místě.

Zuzana Svobodová