Desítky metrů dlouhá galerie vznikla při společném výtvarném setkání Krásná cesta do školy, které se již pátý rok konalo u nás na Petrině. Letos se zde během jednoho dopoledne setkalo více než tři sta padesát malých malířů téměř ze všech bruntálských mateřských školek, MŠ ve Starém Městě a 1. stupně naší školy. Na velké pásy balicího papíru malovali společně ve školní jídelně obrázky květin,  zvířat, pohádkových postaviček, aut, sluníček i své fantazijní představy. Za svá díla byli všichni odměněni nejen papírovou medailí, sladkou drobností a voskovkami, ale také radostí ze společné práce s kamarády. Již v průběhu akce byla všechna výtvarná dílka vystavována v prostorách Petrina a před ním.

Děkuji členům našeho Školního žákovského parlamentu, kteří pomohli s organizačním zajištěním celé akce, všem paním učitelkám z mateřských škol za bohatou účast a také Městu Bruntál za  finanční podporu našeho setkání.

Mgr. Pavla Schneiderová

Tato akce byla finančně podpořena Městem Bruntál.