Ve středu 21. 11. 2012 navštívila naší školu lektorka zdravé výživy Markéta Špundová, aby seznámila děti 1. stupně s pěti základními zásadami zdravého stravování-správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a přípravou zdravé svačinky. Na každé téma byl připraven soutěžní úkol, který žáci plnili rozděleni do skupinek. Na závěr si všichni odnesli vysvědčení a dárečky Zdravé pětky. Zároveň dostali za úkol napsat slohovou práci na téma Zdravá pětka, kterou vyhodnotí třídní učitelka a čtyři nejlepší žáci dostanou odměnu.Programu se zúčastnily tyto třídy: 1.A, 1.B, 3.A a 5.B.

V měsíci lednu bude program pokračovat i v ostatních třídách a také na druhém stupni.

Zuzana Svobodová