Nadační fond Českého rozhlasu jako každý rok organizuje charitativní akci pro Světlušku.

Světluška pomáhá zrakově postiženým lidem, přispívá na speciální pomůcky, které mluví nebo mají hmatový displej, na psí vodící pomocníky, osobní asistentky, díky kterým mohou nevidomé děti navštěvovat běžné školy a senioři nemusí trávit podzim života v ústavech. Financuje projekty neziskových organizací, které rozvíjí schopnosti a talent nevidomých a slabozrakých lidí.

Pomoci se rozhodla i naše škola Petrin. 12 dobrovolníku – Vacková Markéta, Zuzana Stratilová Janáček Marcel, Vičarová Barbora, Sára Hrubešová, Veronika Pivoňová ,Martin Vrábel, Martin Pavlík, Kateřina Wernerová, Bára Žeravíková z deváté třídy a dokonce i Bára Zabloudilová a Valerie Zbořilová z třídy 7.A si obléklo kostým a postupně ve třech dnech se vydalo do ulic prodávat sbírkové předměty. Mnohé z nich neodradil ani déšť nebo nemilé reakce některých lidí.

Moc jim tímto děkujeme za pomoc a velice si vážíme snahy žáků zapojovat se do podobných charitativních akcí.

O výtěžku bude veřejnost informována v průběhu benefičního večera 2.11. 2013 v 21.30 na ČT1 Světlo pro Světlušku, který je poděkováním všem dobrovolníkům a dárcům.

Pokud jste neměli to štěstí a naše Světlušky nepotkali a přesto byste rádi přispěli na tuto dobročinnou akci, můžete se připojit k rodině pravidelných dárců sbírky. Po celý rok můžete přispívat na konto 99999 99999/0100 nebo odeslat rádcovskou sms ve tvaru DMS SVETLUSKA na číslo 87 777. Pro roční podporu odešlete SMS ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč. Světluška obdrží 27 Kč.

Ještě jednou děkujeme všem dárcům a našim dobrovolníkům.