Školní poradenské pracoviště při ZŠ Školní 2, Bruntál připravuje pro děti předškolního věku  10-ti hodinový kurz za spoluúčasti rodiny Kurz rodičů a předškolních dětí.
Kurz probíhá ve skupince 10 dětí s rodiči 1x týdně po dobu 1 hodiny – celkem 10 setkání.

Cílem skupin je rozvoj jednotlivých  schopností dítěte potřebných pro úspěšné zvládnutí čtení, psaní a počítání, rozvoj myšlení, řeči, soustředění, ovládání emočních a volních procesů, sociální zrání.

Podstatou kurzu je navození  příjemné atmosféry, v níž se dítě může uvolnit cítit se dobře. V průběhu hodiny se dbá na dodržování pravidel, s nimiž jsou děti seznámeny hned na první hodině.

Kurz seznamuje rodiče s problematikou přípravy dětí na školní  docházku, se snížením rizika školního neúspěchu, s možnostmi spoluúčasti a zapojení rodiny.

Pokud budete mít o kurz  pro své děti zájem či potřebujete více informací, kontaktujte  mne osobně,  nebo na tel čísle 604821599.

Mgr.Zdeňka Malá
školní speciální pedagog

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY.

CO BY  MĚLO  UMĚT  DÍTĚ,  KTERÉ  JDE  V  ZÁŘÍ  DO   ŠKOLY?

• správně vyslovovat všechny hlásky
• vyřídit jednoduchý vzkaz
• vydržet pracovat na zadaném úkolu alespoň 15 minut, úkol dokončit
• recitovat básničku, zpívat písničku