Výprava z Petrina po více než dvacetihodinové cestě přes Německo, Holandsko a Belgii úspěšně dorazila v sobotu brzy ráno do francouzského Calais a za další dvě hodiny už nás vítaly bílé útesy doverské.

Po přejezdu do Londýna jsme zahájili pěší prohlídku centra britské metropole a zhlédli všechny významné památky a atrakce. Westminsterský palác, London Eye, Big Ben, Westminster Abbey, Downing Street, Horse Guards Parade, Trafalgar Square, Buckingham Palace a další. Někteří stihli i nakoupit suvenýry či ochutnat místní speciality. Úžasná a nezapomenutelná byla noční jízda lanovkou nad Londýnem. Děti byly ubytovány v rodinách.

Druhý den proběhla výuka v jedné z místních škol a odpolední výlet do královského Windsoru. Děti i učitelé jsou v pořádku, pozdravují rodiny, přátele a kolegy a těší se na další zážitky, o kterých opět podají zprávy. :-)