Na zkušenou do školy vyrazily děti z mateřinky
Dva neobvyklé dny si užily na konci ledna děti z Mateřské školy v Pionýrské ulici, dvě třídy zdejších dětí - Slůňata a Myšky - vyrazily spolu se svými učitelkami na návštěvu do dvou základních škol ve městě. Jako první je pohostili v Základní škole ve Školní ulici. Děti se podívaly, jak to ve výuce na prvním stupni naostro probíhá, zkusily si sednout do školních lavic, aby se alespoň na chvíli cítily jako opravdoví školáci. Do průběhu hodin se i aktivně zapojily a občas něco vyrazily namalovat nebo doplnit na tabuli. "ve zdejší základní škole se' našim dětem rozhodně nejvíc líbily interaktivní tabule, se kterými si mohly také zkusit pracovat;" řekla Ivana Mikesková, zástupkyně ředitelky Mateřské školy Bruntál Pionýrská 9.