Členové dějepisné komise:

Mgr. Alice Pospíšilová, předsedkyně

Mgr. Marie Šulcová

Mgr. Radek Černý

Studium dějepisu dětem poskytne ucelený pohled na historii, dovede je k hlubšímu poznání jednotlivých období, k pochopení vzájemných vztahů mezi dějinami regionu, národa, okolních zemí a světa. Učíme je rozvíjet časové i prostorové představy, což jim umožní proniknout k pochopení historických jevů a dějů.

Našim cílem je vést žáky k náboženské, etnické a kulturní toleranci, k pochopení národních specifik pro současný multikulturní svět.

Plán akcí na školní rok 2016/2017 – předmětová komise dějepisu

Soutěže

-         typ A:  Dějepisná olympiáda – vyučující 7., 8. a 9. tříd ZŠ (přihlášky do okresního kola prosinec 2016)

-          regionální: Hrátky s historií - květen- červen; vyučující 7., 8. a 9. tříd ZŠ (bude se konat dle zájmu škol)