Ve středu 20. 9. se sešly děti paní ze ŠD paní vychovatelky Svobodové ve školní jídelně, aby se zapojily do projektu „Mléko do škol“. Moc se na tento den těšily, protože si měly zahrát na opravdové „mistry“ kuchaře. Během týdne si vyráběly za pomocí p.vychovatelky kuchařské čepice se svými jmény.

Velké poděkování patří také paní Arance Balážové, která pro děti nachystala jednoduché recepty z mléčných výrobků a pomáhala jim při tvoření. Nejdříve si děti povídaly s paní vychovatelkou o mléce a mléčných výrobcích, jaký mají význam pro lidský organismus. Potom se rozdělily do čtyř skupinek a začaly tvořit své dobroty. Šlo jim to opravdu na výbornou! Připravily tyto pochutiny : dětskou pomazánku, nepečený tvarohový dort, ovocnou smetanovou rýži a okurkový salát s jogurtem a balkánským sýrem. Konečně se mohlo začít ochutnávat. Přišli za námi i někteří rodiče a děti, kterým pohoštění moc chutnalo. Teď už jen zbývá čekat, aby se na nás v soutěži usmálo štěstí!
Zuzana Svobodová, Aurelie Balážová