Pátek 25. 9. byl pro některé děti ze Školní družiny šťastný den, protože se nemusely učit a jely na výlet do Prahy. Vyhrály totiž soutěž, kterou organizovaly České dráhy, aby ztvárnily železniční desatero, jak se správně chovat na železnici. Hlavní cenou byla jízda vlakem do Království železnic, které se nachází v Praze na Smíchově. Někteří jeli vlakem úplně poprvé, tak pro ně byla jízda mnohem zajímavější a zábavnější. Po příjezdu na Hlavní nádraží jsme přestoupili do metra, které nás zavezlo přímo do muzea. Expozice byla pro všechny velmi zajímavá. Bylo zde k vidění spousta miniaturních vláčků, nádraží apod. Děti si zkusily řídit tramvaj i vlak. Po prohlídce muzea jsme jeli metrem do centra Prahy, kde jsme si prohlédli Staroměstské náměstí, kde se nachází orloj a odtud jsme pokračovali směrem na Václavské náměstí. Dětem se v Praze moc líbilo a určitě budou na výlet dlouho vzpomínat.

Zuzana Svobodová

 

Fotogalerie >>>