V pondělí 9. 10. jsme se s dětmi ze školní družiny a školního klubu vydali do Galerie v kapli, kde se konal již druhý ročník výstavy s promítáním, s názvem Malované zpívání. Byly zde vystaveny práce dětí ze ZUŠ Bruntál, doprovázené krátkým animovaným pásmem a lidovými písněmi.

Využili jsme hezkého čtvrtečního slunečného počasí a vydali se s dětmi ze školního klubu opékat špekáčky. Kromě opékání jsme si stihli zahrát i fotbal, na schovávanou, povídali jsme si a užili si pohodové odpoledne na zahrádce paní vychovatelky. Do školy jsme se vrátili s plnými bříšky a dobrou náladou.

Lenka Michnová, vychovatelka

S dětmi ze školního klubu a školní družiny, jsme s menším předstihem maminkám k jejich svátku připravili sladké překvapení. Děti upekly muffiny (říkají jim mufínci) a nazdobily je ručně vyrobenými růžičkami ze stužek a ceduličkou se vzkazem. Dětem se aktivita moc líbila, měly radost, že mají pro maminku dárek, nejvíc je ale bavilo vylizovat sladké těsto z mísy.

Všem maminkám přejeme krásný svátek (14. 5.)!!!

Lenka Michnová, vychovatelka

Téměř každý pátek rádi s dětmi ze školního klubu vaříme nejrůznější dobroty. Děti jsou velmi šikovné, učí se samostatnosti, pomoci druhým a rády se do těchto aktivit zapojují. Od začátku školního roku se už mnoho naučily a některé z receptů vyzkoušely i doma s rodiči. Patří jim veliká pochvala, ale i rodičům, kteří jim ochotně dávají potřebné suroviny k vaření.

Snažíme se připravovat rozmanité dobroty, mezi poslední patří např. jablíčka v županu, ovocný špíz, langoše, jahodová zmrzlina, palačinky a další.

Lenka Michnová, vychovatelka

V sobotu 18. 2. jsme se s dětmi ze školní družiny a školního klubu vydali na výlet do Ostravy, kde se konala Lego výstava, na kterou jsme se moc těšili. Vyjeli jsme ráno z vlakového nádraží, vybaveni velkou svačinou a dobrou náladou. Cesta do Ostravy nám rychle utekla, i díky hrám, které jsme sebou měli. Po příjezdu do Ostravy a dvou stanicích tramvají, jsme dorazili do Centra volného času, kde se výstava konala. Čekalo nás tady velké množství nejrůznějších staveb z lega (města, hrady, pohádkové říše) a další. Vše se nám moc líbilo, děti si zde mohly i zasoutěžit a koupit si nejrůznější lego sestavy, či panáčky.

Z výstavy jsme se zastavili u McDonalda, kde si děti daly zmrzlinu, nebo hamburgera a hranolky a dostaly tady i spoustu barevných balónků na cestu zpátky. Vydali jsme se tedy na nádraží, počkali na náš vlak a do Bruntálu jsme se vrátili v pořádku a plni dojmů.