S dětmi ze Školního klubu jsme se v minulém týdnu zapojili do soutěže s názvem FIT Dobrota 2017 (více info na www.fitkonto.cz). Účelem bylo vymyslet a vytvořit zdravý pokrm, včetně popisu a fotografií celého postupu.

Od začátku školního roku jsme s dětmi ze školního klubu opět začali využívat cvičnou kuchyňku, ve které s dětmi připravujeme nejrůznější dobroty. Děti vaření baví, samy dokáží vymyslet nejrůznější recepty a rády při přípravě dobrot pomáhají.

V pondělí 9. 10. jsme se s dětmi ze školní družiny a školního klubu vydali do Galerie v kapli, kde se konal již druhý ročník výstavy s promítáním, s názvem Malované zpívání. Byly zde vystaveny práce dětí ze ZUŠ Bruntál, doprovázené krátkým animovaným pásmem a lidovými písněmi.

Využili jsme hezkého čtvrtečního slunečného počasí a vydali se s dětmi ze školního klubu opékat špekáčky. Kromě opékání jsme si stihli zahrát i fotbal, na schovávanou, povídali jsme si a užili si pohodové odpoledne na zahrádce paní vychovatelky. Do školy jsme se vrátili s plnými bříšky a dobrou náladou.

Lenka Michnová, vychovatelka

S dětmi ze školního klubu a školní družiny, jsme s menším předstihem maminkám k jejich svátku připravili sladké překvapení. Děti upekly muffiny (říkají jim mufínci) a nazdobily je ručně vyrobenými růžičkami ze stužek a ceduličkou se vzkazem. Dětem se aktivita moc líbila, měly radost, že mají pro maminku dárek, nejvíc je ale bavilo vylizovat sladké těsto z mísy.

Všem maminkám přejeme krásný svátek (14. 5.)!!!

Lenka Michnová, vychovatelka