V loňském roce na adaptačním pobytu školního žákovského parlamentu se zrodil nápad, udělat něčím radost starším lidem. Pravidelně navštěvujeme Domov seniorů Pohoda v Bruntále a snažíme se dělat radost třeba vystoupením školního souboru, pásmy básní, vystoupením školní družiny. Až v letošním roce nás inspiroval projekt Ježíškova vnoučata.

Za finanční podpory z grantového programu  Mas Hrubý Jeseník vznikl krásný projekt. V listopadu 2018 jsme pozvali klienty Domova Pohoda k nám do školy, na Petrin. Parlamenťáci si pro ně připravili občerstvení, květiny a spoustu otázek. Dámy si velmi ochotně povídaly se skupinami dětí o svém životě, rodině, zájmech. Děti si vše pečlivě zaznamenaly a tajně naskenovaly fotografie přítomných žen. Z těch následně vznikly krásné fotoknihy, které dokumentovaly jejich vzpomínky. Chvílemi to bylo velmi dojemné a slzám se neubránily babičky ani děti. V lednu jsme dárky ještě rozšířili o tělová mléka a vitamíny a navštívili Domov Pohoda znovu, kde jsme jim dárky předali. Byla to velmi milá setkání plná překvapení, radosti a vzpomínání. Tímto děkujeme pracovnicím Domova Pohoda za spolupráci, grantovému programu MAP pro Bruntálsko za finanční podporu, vedení školy za podporu a dětem za krásný nápad a jeho realizaci. Věříme, že společný projekt byl přínosem pro obě zúčastněné strany, přinesl spoustu radosti nejen z dárků, ale i z nejlepšího pocitu obdarování a navázání nových vztahů.

Mgr. Michaela Mikulková a ŠŽP