I v letošním roce se členové žákovského parlamentu a spousta dobrovolníků z naší školy připojilo do sbírky SVĚTLUŠKA, kterou pořádá Nadační fond Českého rozhlasu.  Žáci naší školy, které jsou již zvyklé pomáhat a uvědomují si důležitost těchto činů, se oblečeni do černobílých triček, s krovkami a tykadélky na hlavě, nadšeně vrhli do ulic města a oslovovali kolemjdoucí s žádostí o příspěvek na nevidomé děti. Pokaždé, když je posíláme do ulic, máme obavy z reakcí lidí. I letos se setkali s nepříjemnými poznámkami, ale i to patří k uvědomění si, že ne každý může být nakloněn dobročinným sbírkám a ochotě pomáhat potřebným. Většinou se ale vrátili šťastní a spokojeni. Není důležitá částka, kterou žáci vybrali, ale to, že chtějí být užiteční a jsou ochotni proto něco udělat. Mimochodem ta částka v letošním roce byla nevídaná.

Podařilo se nám během dvou dnů vybrat přes 21 tisíc.

Všem, kteří přispěli a všem, kteří se sbírky zúčastnili patří obrovský dík.

Za ŠŽP   Mgr. Mikulková Michaela

P o d ě k o v á n í

Děkujeme všem členům parlamentu a všem dobrovolníkům, kteří se zúčastnili sbírky

SVĚTLUŠKA 2015