V pátek 30. 5. jsme se probouzeli do deštivého dne. Žáci druhé a třetí třídy čekal školním výlet na hrad Sovinec a do řezbářství v Jiříkově.

Po seznámení s programem a hrou, kterou připravila paní učitelka Závodná, se  děti rozdělily do skupin a pak hurá za dobrodružstvím.

Už během cesty se na nás občas usmálo sluníčko.

Na hradě každá skupina  obdržela otázky a hra mohla začít. Někteří se ihned pustili do práce, jiní začali utrácet kapesné, další si v klidu pochutnávali na svačinkách. Při prohlídce hradu paní průvodkyně ochotně odpovídala na otázky,

Paní učitelka Závodná  a pan učitel Holba vše řádně zdokumentovali a někteří odvážlivci si vyšlapali téměř 100 schodů na hradní věž, odkud byl nádherný výhled do okolí.

A počasí se opět nepatrně zlepšovalo. V Jiříkově už nám svítilo sluníčko.

Zde nás čekala další část kvízové hry. Celý areál je plný vyřezávaných pohádkových postav a zvířat.  Dokonce jsme viděli i největší betlém v životní velikosti a největší sochu  děda Praděda.

Nevím jestli to byla únava, ale někteří žáci už nebyli tak pozorní jako na hradě, což se projevilo při odpovědích v kvízu. Proto v závěrečném vyhodnocení s plným počtem bodů zvítězila pouze jedna skupinka. Přesto všichni za svou práci byli odměněni sladkou odměnou.

Zpáteční cesta některé děti tak unavila, že usnuli, jiní si společně zazpívali.

Školní výlet se vydařil :-)

Pedagogický dozor:
Radmila Šaturová , tř. učitelka II.A