Zdravá Pětka je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní školy. Je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování. Lektoři Zdravé Pětky seznamují žáky v rámci dvouhodinového bloku zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého stravování. Cílem hodiny je motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy .

Tohoto programu jsme se také zúčastnili a čas nám utekl jako voda. V závěrečné části jsme si sami vytvořili zeleninovo-ovocné obrázky-super! A jistě jsme si zapamatovali rady paní lektorky: Drž si zdravou pětku v jídelníčku, ať máš energii na jedničky v žákovské! Když budeš jíst pravidelné 5× denně a myslet na dostatek ovoce a zeleniny, budeš se cítit lépe a budeš se snáz soustředit nejen na školu, ale hlavně na věci, které tě baví. A to celý den - od snídaně po večeři!