Abychom si užili hodinu občanské výchovy netradičním způsobem, domluvila jsem dětem komentovanou výstavu v bruntálské výstavní síni. O letité historii Bruntálu a okolí nám skvěle a zasvěceně povyprávěl nadšený znalec historie, pan Cepek, jemuž mnohokrát děkujeme za ochotu i poutavý výklad. 

Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí a doplnili informace, které jsme vyhledávali v hodinách OV.  Shlédli jsme expozici města a na modelech a fotografiích, poznávali různá bruntálská zákoutí. Byli jsme seznámeni se spoustou osobností souvisejících s historií našeho města i jeho nejbližšího okolí. 

Největší ohlas u dětí sklidily asi modely bruntálských budov, přičemž jedním z nich byl také model budovy našeho Petrina.  Po celou dobu výkladu šesťáci pana Cepka bedlivě poslouchali, takže doufám, že si také něco zajímavého zapamatovali. O tom se přesvědčíme v hodině slohové výchovy, kdy ještě jednou vzpomeneme na tento zážitek a využijeme ho k sepsání drobné slohové práce :o)

Kamila Bezová, TU 6. A