Od září letošního roku se i naše školy zapojila již šestým rokem do projektu Ovoce a zelenina do škol.

Základním cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.

Jako cílová skupina byli po dohodě resortů školství, zdravotnictví a zemědělství zvoleni žáci prvního stupně základních škol. Je nabízen pestrý sortiment ovoce, zeleniny, ovocných šťáv a ovocných pyré - VŠE ZDARMA na doporučení EU.

Tento týden jsme jako bonus obdrželi exotickou bedýnku, ve které jsme našli různé druhy ovoce, zeleniny a bylinek z celého světa. V rámci hodiny PV jsme si z nich ozdobili talíře a pak si také na výsledku naší práce moc pochutnali! Všem se ochutnávka moc líbila.

Mgr.Zuzana Procházková a třída 5.A