Poločas Velké války - 9.B v muzeu

V úterý 25.10 jsme měli možnost získávat nové vědomosti mimo školu. Spolu s p.uč Šulcovou jsme navštívili Muzeum v Bruntále, kde právě probíhala výstava Poločas Velké války. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých a nových informací o první světové válce, proč vznikla, ale také o historii našeho města v tomto období. Poznávali jsme své město na historických fotografiích, dozvídali se, jak vypadalo toto válečné období nejen v zahraničí, ale i u nás a jaký byl život ve válce. Seznámili jsme se s tiskovinami a dobovými exponáty, jako jsou zbraně, potřeby vojáků v polních podmínkách, ale také s předměty důležitými pro přežití v běžném civilním životě. Úterní odpoledne tak pro nás bylo velmi zajímavé a naučné. Za to děkujeme nejen p.uč Šulcové, že nás na takovou výstavu vzala, ale i jednomu z autorů této výstavy, který nás po celou dobu poutavě provázel, PhDr. Tomáši Neisnerovi.

Magdaléna Donátková, žákyně 9.B