Předvánoční dílna aneb 6. B tvoří se seniory

Společná tvorba má prý schopnost sbližovat různé lidi a to i napříč odlišnými věkovými kategoriemi. Dne 19. 11. 2013 se o tom mohli přesvědčit i žáci 6. B společně se seniory z Domova Pohoda. Ačkoli venku převládalo pošmourné a nepříjemné počasí, ve společenském sále Domova seniorů naopak hřála příjemná atmosféra nesoucí se v duchu harmonické spolupráce dětí, babiček a dědečků. A tak se v rámci společné tvorby snoubila na jedné straně hbitost dětských ruček a ostříží zrak se zkušenostmi a dobrou radou na straně druhé. Nikomu však rozhodně nechyběla chuť do práce a na třech stanovištích s různými výtvarnými technikami vznikala skutečně krásná díla s vánoční tematikou. Čas nám utekl jako voda, a protože si děti i senioři společné tvoření pochvalovali, určitě naplánujeme i další akci bořící mýty o nepřekonatelných generačních propastech:-)Zároveň bych tímto chtěla velmi poděkovat i Lence Musilové z Domova Pohoda, která nám jakožto pracovnice volnočasových aktivit vyšla ve všem maximálně vstříc a pomohla celou akci zrealizovat.

Za sebe děkuji i všem účastníkům ze strany seniorů i dětí a těším se na příště! :-)

třídní učitelka MgA. Tereza Maršíková