5. A před „koncem světa“

Ve třídě jsme si včas vysvětlili význam tzv. mayského proroctví, aby si žáci nemysleli, že již není třeba se učit, popřípadě vypracovávat domácí úkoly. Konce světa nemá smysl se bát, protože pokud k němu jednou dojde, jistě nám to předem nikdo neoznámí. :-)

Prosinec ve škole byl vcelku krátký a z toho ještě spousta z nás, včetně učitele, část z něj promarodila. Chce to nepodceňovat prevenci a vitamíny! 

Přesto naši žáci stihli mnohé zajímavé akce. Začátkem měsíce jsme spolu s kamarády z 5.B zvítězili v miniturnaji ve vybíjené nad výběrem žáků ze ZŠ Okružní. Na úspěchu se podíleli Adam M., Jirka, Ondra Ch., Anička, Bára a Venda. Dík patří i všem ostatním za usilovné fandění. 

Naše hudebně nadané umělkyně Anička, Karolína, Míša K., Míša P. a Venda úspěšně účinkovaly při akci Vánoce na zámku a tím důstojně reprezentovaly školu. Tytéž dívky plus Vanesska předvedly své pěvecké umění i na předvánoční besídce ve školní jídelně. Zaslouží si pochvalu a poděkování. 

Na závěr roku 2012 přeji všem dětem i jejich rodičům krásné Vánoce a zdraví a štěstí v roce 2013.

Třídní učitel Karel Mašlík