5.A na začátku jara

Letošní březen nám jaro ani zdaleka nepřipomínal. Snad jen první polovina jarních prázdnin se vyznačovala příjemným počasím. I díky těmto prázdninám měsíc uběhl jako voda. To ovšem neznamená, že nebyl bohatý na události a zážitky. 

12.3. reprezentovalo florbalové družstvo naší školy na turnaji pořádaném ZŠ Jesenická. V těžké konkurenci starších a postavou vyšších soupeřů se naši borci neztratili a pod vedením paní vychovatelky Svobodové statečně a férově bojovali. Těší nás, že mezi zdatnými sportovci byli i dva z naší třídy – Ondra Chylík a Jirka Tesař.

V sobotu 23.3. se konaly tradiční Velikonoce na zámku. Děti z Petrina se nezalekly mrazivého počasí a předvedly v rámci kulturního vystoupení na zámeckém nádvoří         skvělý pěvecký výkon. Nechyběla ani děvčata z 5.A – Venda Dočkálková, Elča Finsterlová, Štěpánka Chrástková, Míša Kavanová, Karča Kodrlová a Anička Nepožitková. Patří jim obdiv a poděkování, stejně jako paní vychovatelce Svobodové a paní učitelce Procházkové, které s nimi celé vystoupení nacvičily. 

V úterý 26.3. jsme se zúčastnili besedy o Velikonocích, kterou pro nás připravil pan Roman Hota z křesťanského sdružení Tesalonika. Setkání se dětem líbilo a třídního učitele potěšila aktivita a znalosti žáků. V odpovědích vynikal například Jirka Tesař, ale i další. 

Ve stejný den, jen o pár hodin později, jsme jako třída dosáhli zřejmě dosud nejvýraznějšího úspěchu v naší historii. Zúčastnili jsme se soutěže Šikulové 2013, organizované Střediskem volného času pod vedením Mgr. Jany Frankové. Osm družstev z bruntálských základních škol zde bojovalo v deseti zajímavých disciplínách, kde bylo úkolem prokázat nejrůznější znalosti a dovednosti – paměť, orientaci, smyslové schopnosti, logiku,  rychlost apod.  Naši školu reprezentovalo družstvo z 5.B, které skončilo na pěkném 4. místě – jen krůček od medaile – a družstvo naší 5.A, které celou soutěž vyhrálo! Žáci, kteří udělali Petrinu tu nejlepší reklamu v rámci celého města, se jmenují Venda Dočkálková, Elenka Finsterlová, Anička Nepožitková, Ondra Chylík a Jirka Tesař.Vybojovali diplom, sladké odměny, a navíc dokonce velký soubor stolních her, který na konci školního roku hodlají věnovat dětem ze školní družiny. Obrovský dík patří jim, ale také náhradnicím, připraveným reprezentovat v případě indispozice kteréhokoliv z nominovaných, a v neposlední řadě i všem ostatním spolužákům, kteří na místě fandili a drželi svým kamarádům pěsti. 

Třídní učitel se nestydí říci, že tentokrát ho jeho žáci dojali téměř až k slzám.

Jsem na vás hrdý a děkuji vám. Jen tak dál! 

Karel Mašlík, třídní učitel