Aprílová 5.A

Měsíc duben byl vskutku aprílový a počasí si z nás občas tropilo žerty. Naše úspěchy v tomto období však rozhodně nejsou pouhým aprílovým vtípkem. 

Vezměme to tedy pěkně popořádku. Už před několika týdny jsme se účastnili soutěže Košík plný rozumu, kterou pro nás zorganizovala paní učitelka Procházková a paní vychovatelka Svobodová. Nejlepší ze třídy byla Anička Nepožitková a Míša Kavanová. 

Aktivně jsme se zapojili do projektu „Pomáhej“. Knižní dary pro dobročinné účely přinesli tito žáci a žákyně: Venda Dočkálková, Štěpánka Chrástková, Bára Koňaříková ( ta darovala zatím nejvíce knih ), Karolína Kodrlová, Ondra Bobek, Tomáš Horník, Adam M. Hrstka a Ondra Chylík. 

Zahráli jsme si  přehazovanou proti 5.B a tentokrát jim vrátili porážku, kterou nám uštědřili posledně. Vše s úsměvem. :-)

Míša Kavanová nás reprezentovala v recitační soutěži bruntálských škol na ZŠ Jesenická a       i když nedosáhla žádného z prvních tří míst, jsme na její umění i odvahu hrdí. 

16.4. jsme oplatili přátelskou návštěvu ZŠ Okružní a přijali pozvání na zápas v přehazované. Děti pod vedením paní učitelky Kerhartové a pana učitele Schneidera nás ve škole hezky přivítaly, provedly budovou a předvedly divadelní představení nacvičované k 800. výročí našeho města. Předali jsme si drobné dárky a potom už začal přátelský zápas.V něm spojené družstvo obou našich 5. tříd zvítězilo nad domácími páťáky ve dvou setech 10:1 a 10:4. Z naší třídy nás reprezentovala Venda Dočkálková, Bára Koňaříková, Ondra Bobek, Martin Fischer, Ondra Chylík a Jirka Tesař.Více než vítězství, kterého si samozřejmě vážíme, je navázání nových přátelských vztahů. 

Musíme se také pochlubit, že v našich řadách máme sportovkyni s celostátními a mezinárodními úspěchy v moderní gymnastice. Jmenuje se Anička Nepožitková a v měsíci dubnu má na svém kontě dvě první a jedno třetí místo na mezinárodních závodech Přerovská stuha, ke kterým přidala zlatou medaili z přeboru severomoravské oblasti. Tímto úspěchem si vybojovala účast na květnovém Mistrovství ČR. Držíme pěsti, Aničko ! 

24.4. reprezentovali školu pod vedením paní vychovatelky Svobodové čtyři žáci z naší třídy na závodech v přespolním běhu. Venda Dočkálková, Anička Nepožitková, Ondra Chylík ani Jirka Tesař se konkurence rozhodně nezalekli. Nejlepší byla Venda, která vybojovala bronzovou medaili.

25.4. proběhla přírodovědná soutěž, kterou připravily paní učitelky Němcová a Závodná. Zde se na 1. místě umístila skupinka ve složení Anička Nepožitková ( vedoucí ), Štěpánka Chrástková, Míša Kavanová, Ondra Bobek, Adam Hrstka a Ondra Chylík. Nejhezčí společný obrázek v rámci této soutěže namalovala skupinka s Vendou Dočkálkovou, Elenkou Finsterlovou, Bárou Koňaříkovou, Míšou Pavlíkovou, Tomášem Horníkem a Jirkou Tesařem. 

30.4. dosáhlo družstvo našich 5. tříd velkého úspěchu v oblastním kole  Dopravní soutěže mladých cyklistů, kde obsadilo 3. místo a vybojovalo si postup do okresního kola. To se uskuteční v květnu v Krnově. Jména našich super cyklistů jsou následující: Míša Kavanová a Ondra Bobek z 5.A a Nikola Teplíková a Dominik Tichý z 5.B. Gratulujeme ! 

Nedá se však říci, že bychom jenom soutěžili. V aule školy jsme zhlédli představení Zdravíčko, které se nám moc líbilo. K překvapení a pobavení všech si v něm zahrála také paní učitelka Závodná spolu s panem učitelem Mašlíkem. :-)

Dobrodružné zážitky máme z návštěvy podzemních krytů v zámecké zahradě a nemohli jsme si nechat ujít ani příležitost zhlédnout originál Uničovské listiny a další expozice v muzeu na náměstí. Při té příležitosti jsme dokonce poskytli rozhovor České televizi a Deníku – Regionu, kde o nás pan redaktor Janeček uveřejnil krátký článek i s fotografií. Při vší skromnosti jsme tedy nezklamali ani v roli mediálních hvězd. :-) 

Milí žáci, děkuji vám všem, kteří vzorně reprezentujete naši třídu a školu, ale i všem vám ostatním, kteří jste nenahraditelnou součástí jednotného týmu pod značkou 5.A z Petrina. Přezdívali jste si „Závodničky“, později „Mašličky“. Pro mě jste jednoznačně - Jedničky ! 

Tř.učitel Karel Mašlík