Májová 5.A

Studený máj – v stodole ráj, praví stará pranostika. Kéž by aspoň. Je pravda, že toho sluníčka jsme si letos zatím moc neužili, ale zato jsme se rozhodně nenudili a občas se taky zahřáli při nejrůznějších soutěžích, nebo se ( někteří ) i zapotili při řešení školních písemek a testů. 

Hned začátkem měsíce proběhlo školní kolo soutěže ve zpěvu lidových písní, kde jsme měli tři „želízka v ohni“ – Elenku Finsterlovou, Karolínu Kodrlovou a Aničku Nepožitkovou. Všechny tři nás vzorně reprezentovaly a dvě dokonce  stály „na bedně“ ! Gratulujeme tedy Karolíně ke 3. místu a Elence k vítězství a postupu do okresního kola v Břidličné, kde se nakonec umístila ve stříbrném pásmu. 

Leč pojďme od kultury ke sportu. Tomáš Horník, Ondra Chylík, Adam Mika a Jirka Tesař  pod vedením paní vychovatelky Svobodové nám rozhodně neudělali ostudu na fotbalovém turnaji McDonald´s Cup v Rýmařově, když v týmu naší školy dokázali porazit do té doby neporažené družstvo Vrbna pod Pradědem, které nakonec obsadilo třetí místo.

A opět tu máme kulturu. 13.5. a potom ještě 17.5. potěšily naše žákyně Venda Dočkálková, Štěpánka Chrástková, Míša Kavanová, Karolína Kodrlová, Anička Nepožitková a Míša Pavlíková svým pěveckým vystoupením seniory v domově Pohoda. Na dědečky a babičky nezapomínáme ani v rámci projektu Pomáháme seniorům, do kterého se naše třída velmi aktivně zapojila. K dětem, které jsem uváděl už minule, se se svým knižním darem přidala i Míša Pavlíková. 

Úspěchy sklízí i naši jednotlivci. Špičková moderní gymnastka Anička Nepožitková získala  na Mistrovství ČR v Ostravě krásné celkové 7. místo. V disciplíně sestava bez nářadí dokonce vybojovala bronz! Blahopřejeme a jsme hrdí, že takovou sportovkyni máme mezi námi. 

16.5. družstvo Petrina pod vedením pana trenéra Krejčího zvítězilo v turnaji škol v basketbale. Na tomto senzačním úspěchu se podíleli i dva žáci naší třídy – Tomáš Horník a Ondra Chylík. Hoši, děkujem! 

Jen o den později se smíšené družstvo naší školy vedené paní vychovatelkou Svobodovou účastnilo turnaje ve florbale, pořádaného ZŠ Okružní. Venda Dočkálková,Tomáš Horník, Adam Mika a Jirka Tesař statečně bojovali a nakonec z toho bylo pěkné 4. místo, když bronzová medaile jim unikla pouze o skóre !

Zpěvačky Elenka Finsterlová, Míša Kavanová, Karolína Kodrlová a  Míša Pavlíková pod vedením paní učitelky Procházkové předvedly v pátek 17.5. krásné vystoupení v rámci akce Noc na zámku. Opět tím celému městu dokázaly, jak šikovné děti na Petrině máme.  

A radost nám udělalo i fotbalové mužstvo naší školy, které dne 22.5. ve sportovní hale na turnaji k 800. výročí založení města Bruntálu získalo pohár za  4. místo ( z 8 družstev ). Ze třídy 5.A nás skvěle reprezentovali žáci Tomáš Horník,Ondra Chylík a Jirka Tesař.

30.6. jsme spolu s 5.B a několika kamarády z jiných tříd jeli na výlet do Vyškova. Meteorologové se, bohužel, mimořádně trefili, a skoro celý den nám propršelo. My jsme se však rozhodli počasí ignorovat, a proto jsme si užili nejen dinopark a zoopark, ale na zpáteční cestě ještě také historické Horní náměstí v Olomouci. 

Druhý den nás čekaly zábavné hry a soutěže v tělocvičně v rámci Dne dětí, který pro nás připravily paní učitelky Šaturová a Závodná ve spolupráci s žáky vyšších ročníků. Také návštěva střediska integrovaného záchranného systému s ukázkami vystřelení airbagu, vyprošťování a zasvěceným výkladem hasičů-záchranářů nás zaujala a zpestřila nám další deštivý den. 

No, a je tady červen, takže - jdeme do finále !!!     

Tř.učitel Karel Mašlík