5.A ve finále

Nastal čas, abych napsal poslední článek o naší třídě. Strávili jsme spolu dva roky a mnohým z nás snad bude i smutno. Ale takový už je život. Něco končí, aby něco nového zase mohlo začít. 

Poslední školní měsíc, zkrácený  ( dětmi jistě vítaným  ) ředitelským volnem, utekl velmi rychle a prožili jsme ho docela hekticky. 

12.6. jsem zhlédli krásné divadelní představení souboru Jednička ze ZŠ Jesenická a 14.6. v rámci projektu Nebojte se opery nádhernou hudební pohádku O Červené Karkulce. Tu nezapomenutelným způsobem zahráli a zazpívali studenti gymnázia pod vedením pana učitele Dufka. Klobouk dolů před jejich uměním. 

18.6. se Anička Nepožitková, Venda Dočkálková a Jirka Tesař zúčastnili v Krnově závodů v triatlonu, kde Venda vybojovala 3. místo a Jirka dokonce vyhrál ! Jako cenu za vítězství získal jízdní kolo a zájezd do Prahy. Gratulujeme ! Sluší se poznamenat, že výpravu vedla paní vychovatelka Svobodová, která ochránila děti i před tornádem, řádícím právě toho dne v krnovské místní části Kostelec. 

Na zájezd do východních Čech se vydala naše žákyně Míša Kavanová. Byla pozvána do Hradce Králové k celostátnímu slavnostnímu vyhlášení výsledků čtenářské soutěže Lovci perel, kdy v rámci bruntálské knihovny získala nádherné 2.místo. 

Soutěže však probíhaly po celý rok i v naší třídě, a právě v červnu vyvrcholily. Početní královnou druhého pololetí a zároveň celého školního roku se stala Karolína Kodrlová. Na druhém místě za pololetí i za právě uplynulý školní rok byl Jirka Tesař, a teprve třetí místo mělo dvě různé vítězky. Pololetní „Druhá početní vicemiss“ se jmenuje Anička Nepožitková, stejnou pozici za  celý rok 2012/2013 pak uhájila Venda Dočkálková. Všem zmíněným „chodícím kalkulačkám“ blahopřejeme! 

V souvislosti se špičkovými výkony je třeba zmínit také Míšu Kavanovou, která za celý školní rok nezapomněla ani jednou jedinkrát žádný úkol, pomůcku či cokoliv potřebného do školy. Obdivuhodné! Hned za ní byla Anička s jediným zapomínáním. Třídní učitel musel bez mučení uznat, že v téhle paměťové disciplíně jsou jmenované žákyně lepší.  

11.6. proběhla školní akademie, na kterou jsme si připravili dramatizaci Malého prince od Antoina de Saint-Exupéryho. Vystoupení se dětem povedlo, jak jsme se rádi dozvěděli z mnoha kladných ohlasů učitelů i rodičovské veřejnosti. Proto bych rád poděkoval a zároveň jmenoval všechny, kteří se na něm podíleli. 

Vypravěčky ( A. de Saint-Exupéry ): Anička Nepožitková, Míša Pavlíková. 

Antoine de Saint Exupéry malující beránka: Míša Pavlíková

Malý princ: Bára Koňaříková, Elenka Finsterlová, Karolína Kodrlová, Venda Dočkálková, Štěpánka Chrástková a Adam Mika. 

Král: Elenka Finsterlová

Domýšlivec: Anička Nepožitková

Pijan: Ondra Bobek

Byznysmen: Karolína Kodrlová

Liška: Míša Kavanová

Obchodník: Peťa Horváth

Další ( vedlejší ) role: Anetka Čurejová, Ondra Chylík, Michal Matúšů, Vanesska Miková, Jirka Tesař a Tomáš Horník. 

Martinu Fischerovi a Adamu Hrstkovi bohužel zabránily ve vystupování zdravotní důvody. 

Šálu malého prince upletla babička Štěpánky, které tímto děkujeme. O kostýmy se starali herci sami. Hudba: Celtic Moods/Keltská Noc. Scénář napsal a na herce při zkouškách řval           ( režie ): třídní učitel. :-) 

Jestliže akademie byla naším vrcholem kulturním, ten sportovní se odehrál posledního dne školního roku. Naše škola pořádala velkolepý turnaj ve vybíjené žáků 4. – 5. tříd bruntálských ZŠ k 800. výročí založení města Bruntálu.Účastnila se ho družstva pěti škol a konal se pod širým nebem na pomezí prostranství Zámeckého a Palackého náměstí.  Žáci 5.A společně s kamarády z 5.B reprezentovali Petrin na výbornou, zvítězili v dramatickém finále a udělali tím velkou radost i přítomné paní ředitelce s paní zástupkyní.

A při vyhlašování výsledků byl na měkko dokonce i ten, co měl na zádech nápis o drsných lidech…( no jasně, já ). 

Hrdinové a hrdinky tohoto bez nadsázky historického turnaje se jmenují: Ondra Bobek, Venda Dočkálková, Tomáš Horník, Bára Koňaříková, Adam Mika a Jirka Tesař ( kapitán a nejlepší hráč turnaje ) z 5.A a Jirka Cápek, Verča Chlubná, Mikuláš Kalisz, Dominik Rajs, Nikola Teplíková a Patrik Trdlica z 5.B. Holky a hoši – DĚKUJEM !!! Za fandění patří dík všem, kteří přišli, včetně Adama Hrstky se zraněnou rukou. 

No a co povědět na úplný závěr? Snad jen to, co jsem říkal bezprostředně po turnaji při rozdávání vysvědčení za přítomnosti pana redaktora a slečny redaktorky z Deníku: 

Moji milí žáci, nikdy na vás nezapomenu. 

A vy nezapomeňte slova pana Exupéryho, která jste tak krásně interpretovali na naší akademii: „Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“ 

Tak hezké prázdniny a ať se vám daří na všech cestách vašich životů !

Karel Mašlík, teď už bývalý třídní učitel 5.A