6. A v barvách podzimu

Počasím až nezvykle příjemný říjen nám vybarvil listy stromů a napověděl, že ani v životě nic není černobílé. 

Nuže, tak běží i školní dny. Tu zářivější, tu šedivější, jednou s úspěchy, jindy zas provázené bojem s překážkami. Ty překážky mohou být i v nás - a tou nejcennější výhrou často bývá, když se člověku podaří zvítězit nad sebou samotným. Přesněji - nad tím špatným v nás. 

A i když se ne vždy daří tak, jak bychom si představovali, pokaždé je třeba vstát a znovu bojovat. 

Příkladem zdravé bojovnosti nám mohou být žáci, kteří reprezentovali školu a svoji třídu 6.A v přespolním běhu dne 8.10. Pod vedením paní vychovatelky Svobodové a pana učitele Dufka

se Běhu na Uhlířský vrch zúčastnila Vendula Dočkálková, Elena Finsterlová, Štěpánka Chrástková, Michaela Kavanová, Karolína Kodrlová, Jiří Tesař a Ondřej Chylík. Posledně jmenovaný byl ze všech nejúspěšnější a získal nádherné 3. místo. Děkujeme, Ondro! 

Úspěchů lze však dosahovat i v oblasti kultury. To se například podařilo dvěma našim žákyním, o nichž nedávno psaly městské noviny Náš Domov. Míša Kavanová a Elenka Finsterlová se zúčastnily celostátní čtenářské soutěže Lovci perel a v rámci bruntálské knihovny obsadily 2. a 3. místo. „Stříbrná“ Míša se dokonce zúčastnila slavnostního celorepublikového vyhlášení výsledků v Hradci Králové. 

Umíme také pomáhat druhým. Když paní učitelka Maršíková vyhlásila sbírku na ugandského chlapce Umara Bogere v rámci projektu Adopce na dálku, vybrala naše třída nejvíce peněz. Je vidět, že děti mají srdce na správném místě a řídí se heslem Saint-Exupéryho Malého prince z našeho slavného vystoupení na školní akademii: „Správně vidíme jen srdcem“.

V rámci programu Zdravá pětka se i žáci 6.A zúčastnili akce, během které připravili skvělý zeleninovo ovocný  salát. A co nejvíc potěšilo jejich třídního učitele? No přece, že na něj nezapomněli a přinesli mu také na ochutnávku. 

24. října proběhl v Lichnově fotbalový turnaj Coca Cola Cup. Borci naší školy vedeni paní vychovatelkou Svobodovou se v těžké konkurenci neztratili a vybojovali krásné 3. místo. 

Naši třídu reprezentovali Tom Horník, Ondra Chylík a Jirka Tesař, kteří se nezalekli ani soupeřů o tři roky starších a o dvě hlavy vyšších. Gratulujeme ! 

Podzimní prázdniny jsou jistě vítanou tečkou za náročnými prvními dvěma měsíci tohoto školního roku. Ale hned po nich se těšíme na další zážitky a akce. Například na Noc na Petrině, která nás čeká už 8. listopadu. 

Hlavním cílem nás některých je však překonat lenost v sobě a s vervou se pustit do školní práce. 

V této souvislosti třídní učitel s potěšením konstatuje, že momentálně také zvítězil sám nad sebou, když během volna o státním svátku napsal tento článek. 

Karel Mašlík, třídní učitel