Jak 6.A prožila březen aneb Za kamna nezalezem

Pranostiku o březnu a kamnech zná samozřejmě každý z nás. My jsme však rozhodně nikam  nezalezli a nemáme to ani v úmyslu. Je totiž před námi spousta práce. Jaro se probouzí v plné kráse, a to by nám mělo dodat optimismus a sílu.

6.A v uplynulém měsíci opět potvrdila, že je třídou všestranně nadaných žáků. Naše děvčata se pod vedením paní vychovatelky Svobodové zapojila do soutěže Zlaťáci, která je součástí projektu Zdravá pětka. V jejím rámci musely dívky splnit několik disciplín. Tou první bylo složit a poté „zarepovat“ vlastní písničku. Zubaté žáby ( Bára, Elenka a Venda ) stejně jako Petrinské rapperky ( Karolína, Míša a Štěpánka ) se tohoto úkolu zhostily bez jakýchkoliv problémů a výsledek jejich snahy můžete dokonce zhlédnout na YouTube. www.youtube.com/watch?v=nXRn9Bm5JOI#=36 Naše mediální hvězdy si s naprostou samozřejmostí poradily i s dalšími částmi soutěže, které představovala příprava zdravého pokrmu a prokázání znalostí v Košíku plném rozumu. 

Ani chlapci se však nedali zahanbit a tři z nich – Jirka, Luděk a Ondra našli ochotu a odvahu reprezentovat třídu ve školním kole soutěže Matematický Klokan. Nejlepší z nich byl posledně jmenovaný, který dosáhl 66 bodů a stal se vítězem ve své kategorii. Blahopřejeme, Ondro!  

V naší třídní Lize matematiků v březnu s přehledem vyhrál Jirka Tesař. O druhé a třetí místo se svorně podělila Karolína Kodrlová s Míšou Kavanovou. Gratulujeme! 

Na závěr se musím svěřit, jak 6.A potěšila až dojala svého třídního učitele tím, že 28. března nezapomněla na velký svátek nás pedagogů a připravila mi opravdu milé překvapení. Velké malované přání, obrázky, výrobky… a v neposlední řadě krásně a slavnostně vyzdobená tabule s poděkováním za „tři roky trpělivosti“. To jsou vážně nezapomenutelné věci, které by dokázaly zvlhčit oči snad i otrlému námořníkovi. Děkuji vám, moji milí žáci. Moc si toho vážím. A jak říkal můj oblíbený herec Rudolf Hrušínský – „je to takovej vohřejváček na zimu“. 

Takže za ta kamna… nezalezu ani já! :-)

Karel Mašlík, třídní učitel