3.A - Šikovné ruce

Výuka pracovního vyučování byla pro děti ze 3.A po dobu prvního pololetí více než zajímavá.  Za necelého půl roku vyrobily neuvěřitelné množství  výrobků, které ozdobily nejen naši třídu, ale i školu. 

Už na podzim jsme společně začali vyrábět vánoční anděly na celé hlavní schodiště. Také vánoční stromeček z vystříhaných rukou jsme vystavili na nástěnce u schodů. Abychom mohli pracovat všichni společně, vyrobili jsme ve skupinách velké prostorové anděly.  Obrázky andělů se nám moc líbily, tak jsme pomohli i s výrobou přáníček pro některé představitele města, jiné školy a příznivce Petrina. 

Protože k Vánocům patří dárky, každý z nás připravil našim blízkým překvapení v podobě krmítka a věšáku ze dřeva. Brousit, lepit, lakovat, zatloukat hřebíky nás bavilo a práce se všem dařila. 

V lednu a únoru jsme si vyzkoušeli práci s dalšími materiály, jako jsou např. PET lahve, víčka, papíry ze skartovačky, kartony, různé druhy plastových obalů, ruličky od toaletního papíru apod.  Zjistili jsme, jak zajímavé výtvory mohou vzniknout z odpadových materiálů.  K výzdobě školy jsme přispěli papoušky, opicemi, spoustou dalších zvířat a palem. Zvlášť nás bavilo vyrábět „moře“ v zavařovačkách nebo společně pracovat na tvorbě velkých žiraf a prostorových lvů, zeber a opic z papíru ze skartovaček a pásek ze starých videokazet. 

Když se ohlédneme za uplynulým pololetím,   vidíme, že jsme si pořádně procvičili nejen  fantazii, ale hlavně naše hbité prsty.

Žáci 3.A, Mgr. Pavla Schneiderová

Fotogalerie >>>