Na výlet za Saxánou, Arabelou, Machem a Šebestovou a dalšími milými postavičkami jsme se vypravili společně s paní knihovnicí v povídání nazvaném  Macourkoviny. Miloš Macourek byl básník, dramatik, autor pohádkových próz, filmový scenárista, režisér. Za svůj život napsal celou řadu knih a scénářů k seriálům, které se líbí dětem i dospělým. A tak si bylo o čem povídat. Všechny děti zaujaly příběhy opice Žofky, Macha a Šebestové, princezny Arabely a Rumburaka ze říše pohádek. Nezapomněli jsme ani na výlet za Létajícím Čestmírem, Dívkou na koštěti nebo třeba Křečkem v noční košili. Kouzelné sluchátko ani zvoneček jsme si sice z knihovny neodnesli, ale zato máme spoustu hezkých zážitků ze zajímavého povídání.

Děkujeme paní knihovnici a už se těšíme na další setkání u knížek.

Mgr. Pavla Schneiderová, žáci 2.B