V sobotu a neděli 5. a 6. prosince 2015 bojovali v Prostějově o mistrovské medaile 14 letí žáci a žákyně. Bruntálský plavecký klub zde reprezentoval Roman Procházka a nutno říct, že opravdu skvěle. Vše začalo v sobotu dopoledne, kde Roman v závodě na 200 VZ zaplaval čas 2:02,81, což by sice nový osobní rekord a současně oddílový rekord 14 letých hochů, jen nestačil na medailové umístění ale "pouze" na místo páté. Kraulová čtyřstovka Romanovi moc nevyšla a čas 4:26,62 stačil jen na místo deváté. Sobotní odpoledne pak bylo ve znamení kraulové padesátky, kde si Roman vskutku věřil, ale čas 0:25,65 bohužel stačil "jen" na místo páté, kde k umístění na bedně chybělo 24 setin sekundy. V sobotu odpoledne si pak Roman zaplaval ještě znakovou stovku, kde čas 1:03,59 znamenal další osobní rekord a rekord klubu 14 letých mládenců, stačil však jen na krásné šesté místo. Neděle pak byla ve znamení Romanových excelentních disciplín. Na motýlové stovce Roman neponechal nic náhodě a již po odstartování závodu bylo všem na bazéně jasné, že se chce poprat o medaili. Výsledný čas 1:01,53 znamenal opět osobní i oddílový rekord, ale především ve statistikách bude přiřazen ke jménu Roman Procházka a krásnému třetímu místu. Závěrečná kraulová stovka byla nádherným závodem, jen čas 0:55,93 stačil pouze na bramborové umístění, kde k umístění na bedně chybělo 31 setin sekundy. Závěrečné hodnocení Romanova účinkování na jeho posledním žákovském mistrovství ČR tedy zní VÝBORNĚ a všichni budeme Romanovi držet palce i v dorosteneckých kategoriích.

Jan Michalík
předseda VV klubu

Pozn.: Článek zaslala k zavěšení paní Procházková Iva.