Závěr školního roku jsme si s dětmi zpestřili zajímavou výukou v rámci projektových „Barevných dnů“. Na barevné dny se všichni těšili. Nebyl nikdo, kdy by si zapomněl vzít do školy tričko v domluvené barvě. Nejprve nás čekal modrý den.  Poté, co děti objevily krabičku s kouzelnými bonbóny, přenesly se s jejich pomocí do země modrého skřítka. Ten děti celý den učil nejen číst, psát a počítat, ale také si s nimi povídal o vodě, o tom, jak moc jim může být voda prospěšná i nebezpečná. Společné povídání a práce ve skupinkách se všem líbila, vyučování uteklo  jako voda a byl čas jít domů. Každý žáček dostal krásnou modrou bublinu do průkazky od barevných skřítků a už se těšil na další den do říše červeného skřítka.  V jeho zemi se dětem pracovalo stejně dobře. Každého zaujal skřítkův červený obchod, počítání s červenými kostkami. Nejvíce zajímavé a poučné byla ale jistě povídání o ohni.  I červený skřítek dal dětem do průkazky červenou bublinku a slíbil dětem, že se třeba se skřítky setkají zase po prázdninách v zelené a žluté zemi.  

Velká pochvala všem žáčkům  nejen od skřítků, ale i ode mne, za vzornou týmovou práci v době barevných dnů.

Mgr. Pavla Schneiderová

 

Fotogalerie >>>