V pondělí 22. února navštívili žáci 2.A a 2.B ve velké výstavní síni bruntálského zámku výstavu fotografií naší i exotické přírody. Jednalo se vlastně o výstavy dvě. Ta první nese název Tajemné Borneo a jejím autorem je pan Lukáš Kovár. Druhá se jmenuje Divoká Evropa a za její vznik vděčíme panu Štěpánu Mikulkovi. Pan Mikulka byl také ochoten nás celou výstavou osobně provést a jeho nabídku jsme s nadšením přijali.  

Na několika desítkách velkoformátových fotoobrazů zhlédly děti úžasné záběry savců, ptáků, ale i zástupců obojživelníků, plazů či hmyzu. Každý snímek má svůj velký příběh a mnohé z nich nám pan Mikulka sdělil. Přiznal, že na některé z nich čekal mnoho let a pro leckteré si i ledacos vytrpěl. Častokrát se také ocitl ve zdraví a životu nebezpečných situacích. I to patří k práci fotografa a milovníka přírody. Ostatně jako hasič – záchranář ( což je jeho občanské povolání ) je na takové situace trénovaný a zvyklý. 

Děti poslouchaly se skutečným zaujetím a bylo velmi potěšující vidět jejich zájmem rozšířená očka, když se kochaly pohledem na jelena, vlka, lišku, losa, divočáka a další zajímavé fotografie. Měly také spoustu dotazů, které autor výstavy velmi ochotně, odborně, ale zároveň přiměřeně věku malých návštěvníků, zodpověděl. 

A za to vše mu patří náš obdiv a velký dík. 

Mgr. Pavla Schneiderová, Mgr. Karel Mašlík

Fotodokumentace: Pavel Ivánek