Roman Procházka splnil podmínky kvalifikace v sedmi startech. Hned v pátečním programu si zajistil účast ve finále 50 m volný způsob a 50 m motýlek. A v prvním případě zaplaval skvělý čas ve finále 50 vz 24,79 sekundy což znamenalo obrovský úspěch v podobě druhého místa, kdy  za vítězem zaostal pouhé dvě setiny sekundy. Finále 50 m motýlek v osobním rekordu 27,26 sekundy znamenal výborné 7.místo. 50 m znak Procházka těsně za branami finálového startu doplaval desátý. Sobotní program byl pro Romana Procházku ve znamení 200 m volným způsobem, 100 m motýlek a 400 m volný způsob. 200 m a 400 m doplaval těsně za finálovou osmičkou desátý a dvojnásobnou trať dohmátl na deváté příčce. Na 100 metrů motýlek se probojoval do finále  v osobním rekordu získal pěkné 7.místo. Třetí závodní den se soustředil na královskou disciplinu 100 m vz, kde v rozplavbách postoupil do finále a bojoval o další medaili. Rekordní čas 54,74, ale  v krásném souboji o třetí místo stačil na čtvrtou příčku. Tento jeho výkon však potvrdil již před dvěma týdny zaplavaný limit k otevření brány do juniorské reprezentace ČR.