Čtvrtý ročník výtvarné události Artoday se konal 4. listopadu v aule ZŠ Okružní. 

Letošní akce byla zaměřena na prostorovou tvorbu. Děti tvořily „hlavy“ či busty z bloků z tvrzeného polystyrenu a polyuretanové pěny. Vytvářely hlavy v lehce nadživotní velikosti.

Pro letošní téma „Padouch nebo hrdina…“ mohli žáci čerpat náměty ze světa oblíbených knih, komiksů i filmů.

Setkání se zúčastnili Jan Konůpková a Chiara Montalto (9. B), Ondřej Chylík a Jiří Tesař (9. A), Radovan Hradil a Ondřej Vičar (7. A) a napsali o něm:

Dne 4. listopadu jsme se vydali s paní učitelkou Šimkovou na základní školu Okružní, kde probíhala akce Artoday. Z naší školy byli přihlášeni čtyři kluci a dvě holky, kteří byli rozděleni do skupiny po dvou.

Já jsem byl ve skupině s Radkem. Vytvářeli jsme hlavy filmových postav z montážní pěny. Práce se nám ze začátku moc nedařila, protože jsme si museli zvyknout na materiál, se kterým jsme pracovali. Nakonec jsme vytvořili vojenského hrdinu, který se nám povedl.

K vidění byli hodně hezké výtvory, jako například: Batman, Deadpoola Zombie. 

Akce se mi líbila a moc jsem si ji užil. Je to hodně dobrý nápad na akci. Doufám, že se bude konat i příští rok abychom se mohli znova zúčastnit. 

Vičar Ondřej 7. A  

Artoday jsem navštívil již druhým rokem a jsem velice spokojen. Zatímco minulý rok jsme malovali na plátno hudební nástroje, tento rok jsme dělali sochy…tento nápad se mi velice líbil, protože byl velice netradiční a originální. Žákům se naskytla velká příležitost vyzkoušet si něco nového a zábavného… moc se mi tento den líbil a jsem rád, že jsem se této akce zúčastnil.

Ondra Chylík 9.A