Už samotný název nás zlákal k tomu, že jsme se rozhodli registrovat do projektu : „Jsem laskavec“ pořádaný Nadací Karla Janečka. Přihlásili jsme se jako skupina – školní žákovský parlament s nápadem pomoci lidem, kteří ocení oblečení pro sebe a své rodiny – společnost Help in.

Zorganizovali jsme výběr čistého, nepoškozeného oblečení, botů a jiných doplňků. Do sbírky přispívali žáci, rodiče, učitelé, známí i známí známých. Podařilo se nám vybrat velké množství věcí, z čehož jsme měli velkou radost. Menší potom už, když jsme se snažili tyto věci roztřídit a ocenit. Byly to hodiny práce, ale vše probíhalo s vidinou toho, že akce bude úspěšná a my opět pomůžeme tam, kde je to třeba.

A aby toho nebylo málo, vymysleli jsme úžasnou hru: Na anděla. Zapojili jsme celou, ale opravdu celou školu, žáky, učitelé, správní zaměstnance i paní kuchařky. Každý si vylosoval někoho, komu dělal celý den anděla. Dárečky, sladkosti, úsměvy, písničky, prostě cokoli, čím mu mohl udělat radost. Důležité ale bylo, aby anděl zůstal utajený. Tím se stala hra dobrodružnou, na celé škole nastal parádní šrumec, každý se tvářil neskutečně tajemně a všichni se usmívali.

Odpoledne potom proběhl překrásný koncert našeho školního souboru pro veřejnost a celé odpoledne i následující dva dny se prodávalo oblečení na Bleším trhu.

Byl to krásný den, i když trochu hektický a náročný. Snad jsme si ho všichni užili a prý bychom ho měli opakovat častěji.

Mgr. Michaela Mikulková

 

Fotogalerie >>>