Na naši školu přijela dvojice ze Studia BEZ KLIKY, která dětem připravila zajímavý program. Zúčastnily se ho děti z mentoringu, žáci z literárního klubu a děti ze školní družiny. Představení probíhalo v rámci projektu DZA DUREDER.

Nejdříve proběhla tiskařská dílna. Děti se v ní dozvěděly, jak, čím a na co se dříve psalo, z čeho se vyráběl papír, inkoust, čím se dříve tisklo. Na replice dřevěného lisu ze 17. století, si potom mohly vytisknout kopii historické rytiny.
Za týden přijeli pán a paní znovu, aby dětem předvedli, jak vzniká divadelní představení. Nejdříve starší žáci nacvičili společně s nimi loutkovou pohádku, kterou odpoledne zahráli dětem ze školní družiny.
Tato velmi vtipná a milá dvojice všechny zaujala, smích se nesl aulou. Všichni byli do pohádky vtaženi jako herci.

Těšíme se na další dílnu, která bude kovářská, máme slíbený opět krásný program, kde si mimo jiné vyrazíme vlastní minci pod vedením správců hradní mincovny na hradě Helfštýně.

Jana Rumlová
Aurelie Balážová

 

Fotogalerie >>>