V úterý 2.října se konalo v Břidličné okresní kolo v přespolním běhu. Za chladného a deštivého počasí se sešlo v prostoru biatlonové střelnice na stovky mladých běžců z různých základních škol našeho okresu. Běželo se několik druhů běžeckých tras, které byly určeny jednotlivým věkovým kategoriím. Terén byl mokrý a kluzký.

Naši školu přijelo reprezentovat z 1. Stupně 18 žáků: 2.B – Samuel Hlaváč, Jaroslav Zemančík, Darina Čonková, Lucie Waleczková, 3.A- Šimon Hybler, 3.B – Martina Ďurišová, Alfréd Žíla, Matyáš Zámečník, Sandra Hošková, Dominika Kovaříková, 4.A – Štěpán Brzobohatý, Liliana Ďurišová, 4.B – Julie Dvořáková, Michael Veigl, Jaromír Žíla, 5.A – Lucie Sýkorová, Nikolas Dang, Ondřej Němec. Největšího úspěchu dosáhl v kategorii chlapců (4.-5.roč.) Štěpán Brzobohatý, který obsadil krásné 3.místo ve velmi silné konkurenci téměř padesáti běžců a v mladší kategorii obsadil Alfréd Žíla - 5.místo. Všem našim statečným sportovcům děkujeme a gratulujeme!
Zuzana Svobodová