Dort ke stým narozeninám republiky vyzdobily děti z bruntálských mateřských školek a 1. stupně naší školy při tradičním výtvarném setkání nazvaném „Těšíme se do školy“. Tohoto petrinského art fóra bruntálských předškoláků v jídelně na Petrině se letos zúčastnilo téměř 400 malých malířů. Společně vytvořili 100 svíček, spoustu vlaječek a lipových lístků, které umístili na dort připravený dětmi z 5.B.

Celé dopoledne panovala v jídelně tvůrčí atmosféra. Kromě ozdob na dorty děti vyráběly náramky z trikolóry, medaile na krk a malovaly obrázky na dlouhé pásy balicího papíru. Za svou práci byli všichni odměněni drobnými dárky a sladkostmi. Letošního osmého ročníku akce se zúčastnily všechny mateřské školky z Bruntálu, což svědčí o velké oblibě setkání u dětí i paní učitelek. Ráda bych touto cestou poděkovala především dětem z 5. B a deváťákům za pomoc mladším kamarádům během dopoledne, všem kolegům, kolegyním a dalším zaměstnancům školy za vstřícnost a pomoc při organizaci a také Městu Bruntál za finanční podporu celé akce.
Mgr. Pavla Schneiderová

 

Fotogalerie >>>