V úterý 30.4. se na dopravním hřišti u Základní školy Cihelní konalo okrskové kolo „Dopravní soutěž mladých cyklistů“ pod záštitou Ministerstva dopravy – BESIP.
Soutěže se zúčastnilo osm žáků naší školy. Žáci byli rozděleni do dvou družstev dle věku a soutěžili ve čtyřech disciplínách: jízda zručnosti, test pravidel silničního provozu, zásady

poskytování první pomoci a jízda podle pravidel silničního provozu. Vše bylo hodnoceno policisty ČR a zdravotníky ČČK.

Žáci starší kategorie obsadili 5. místo. Mladší kategorie si vybojovala krásné 3. místo a tím i postup do okresního kola v Krnově.
Starší kategorie - Marie Borečková, Veronika Pernicová, Ondřej Sobotka a Marek Zdráhal.
Mladší kategorie – Alžběta Benková, Tereza Kavanová, Ondřej Bosák a Ondřej Němec, který navíc obsadil skvělé 3.místo v jednotlivcích.

Všem našim cyklistům patří velká gratulace!

Mgr. Kateřina Stáňová