V pátek 13. 9. zahájili žáci 4. B a 7. A vzájemnou spolupráci partnerských tříd společným výletem na Zámeckou horu u Vrbna pod Pradědem. Počasí nám přálo, takže jsme měli také krásný výhled do krajiny. Žáci si vyzkoušeli orientaci v terénu podle mapy, ve které se museli zorientovat pomocí buzoly.

Některé úseky putování byly pro děti doslova zkouškou odvahy. Cestou se ozývaly různorodé komentáře od „Já už nikdy na žádný další výlet nepojedu“, „Měla jsem poslechnout rodiče, když mi říkali, ať zůstanu doma“, až po „Tak si to celé dáme ještě jednou, ne?“ Ačkoliv děti už od začátku výletu věštily nějakou smůlu, jak tomu podle nich v pátek třináctého bývá, naštěstí se nestalo nic horšího, než jen to, že nám ujel autobus a museli jsme proto jet tím pozdějším. I to se ale nakonec v dobré obrátilo, protože jsme díky tomu mohli výlet zakončit společným mlsáním zásob z batohů a kvízem o zřícenině hradu Fürstenwalde, s jehož historií se děti v průběhu exkurze seznámily. Projekt spolupráce těchto tříd považujeme tedy tímto za úspěšně zahájený a už nyní se těšíme na další společné akce, které nás čekají v průběhu tohoto školního roku.

Mgr. Sára Černá, Mgr. Radek Černý

 

Fotogalerie >>>