Dne 24. 4. se konal v bruntálském městském parku pro všechny základní a střední školy závod v přespolním běhu. Tato akce se konala u příležitosti výročí 800 let města Bruntálu. Naši školu zde přišlo reprezentovat 32 žáků z 1. a 2. stupně. Účast všech škol byla v hojném obsazení. Trať byla náročná, ale naši žáci vše zdárně zvládli a dosáhli několika výborných úspěchů. V kategorii dívek 1.-2. ročník se umístila na 2. místě Kristýna Mohslerová ze 2.A.. Chlapci byli také výborní: 2. místo obsadil Vilém Nepožitém a 3. byl Patrik Bambásek, oba chlapci jsou opět ze 2. A. Ve starších dívkách 3-5. ročník doběhla Vendula Dočkálková z 5. A na 2. místě. Nádherný výkon předvedl u chlapců 8-9. ročník David Volek z 8. A, který si doběhl pro stříbro. Celkově naše škola skončila na krásném druhém místě v soutěži družstev 1. stupně. Jen pár bodů nás dělilo od vítězného poháru.

Zuzana Svobodová