V rámci projektu  „Vzájemně sdílíme partnerství v oblasti inovací a kvality přírodovědného a technického vzdělávání v Bruntále“, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky dostala naše škola šanci navštívit bezplatně ostravské planetárium. Poslední dubnový den se proto vydali žáci tříd 7.A a 8.A v rámci rozšíření výuky fyziky na exkurzi. Protože je momentálně budova hvězdárny a planetária uzavřena kvůli dlouhodobé rekonstrukci, navštívili jsme náhradní prostory nafukovacího planetária. 

Čekalo nás několik zastavení u planet naší Sluneční soustavy a také poutavý film o putování sondy Cassini s názvem Království prstenců. Všechno bylo zajímavě okomentováno naším průvodcem. Žáci se dozvěděli plno nových a zajímavých informací o vesmíru. Po skončení programu nás zavezl autobus zpět do Bruntálu. Všem se výlet líbil, což dokládají i samotné názory žáků.    

Mgr. Iveta Krpcová

Pak tam přišel pán, který nám říkal o hvězdách, planetách a souhvězdích. Pak nám pustil film o Saturnu a jeho prstencích. Ukázal nám galaxii M31, která se k nám přibližuje a jednou nás pohltí nebo mi ji. Dál nám ukázal vesmír, který zatím pozorovali. Byli tam samé tečky a každá tečka byla jedno souhvězdí. Taky nám řekl, že lidé poletí na Mars, ale že to naplánovali mezi rokem 2016-2030. Všem se moc výlet moc líbil. Děkujeme za tento bezvadný výlet.
Sabina Schovánková, 7.A                          

Bylo to úžasné, viděli jsme jak ten vesmír vlastně funguje nebo co to ten vesmír vlastně je. Viděli jsme k čemu slouží naše sluneční soustava a různé planety. Všichni byli z toho výletu nadšení a chtěli tam jet znovu, bylo to úžasné. Moc se mi to líbilo.
Jana Stratilová , 7.A

Fotogalerie >>>