eTwinningová škola

Základní škola Bruntál, Školní 2 obhájila prestižní titul „eTwinningová škola“

Je to tak! Díky vytrvalé práci žáků i učitelů, široké podpoře celého vedení školy a spojením s programem Erasmus + se naší škole podařilo obhájit titul „eTwinningová škola“ pro roky 2023-2024. Naše škola je jednou ze 16 škol v celé České republice, které se podařilo získat toto prestižní ocenění! V celé Evropské unii a připojených zemích ocenění získalo celkem 4485 škol všech stupňů. Na slavnostním předávání v Praze za školu ocenění převzala Mgr. Nikola Machů.

Co je to eTwinning? Jde o mezinárodní projekty dvou a více škol ze zemí EU, ve kterých žáci a studenti společně řeší dohodnutá témata, používají v praxi cizí jazyky a digitální technologie. Naši žáci získali v předchozích ročnících několik prestižních ocenění Quality Label (ocenění kvality), včetně jednoho na úrovni samotné EU. V tomto roce pracujeme na dvou projektech se školami z Portugalska, Maďarska a Francie. Pokusíme se získat ocenění za loňské projekty s Litvou, Rumunskem a Španělskem. Držte nám pěsti.

Mgr. Radek Černý