V pondělí 20.5.2013 se třídy 8.A a 9.A vypravili autobusem na exkurzi přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně. To bylo možné díky projektu  „Vzájemně sdílíme partnerství v oblasti inovací a kvality přírodovědného a technického vzdělávání v Bruntále“, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Cesta byla dlouhá a náročná, ale stála za to. 

Čekalo nás milé přivítání v Koutech nad Desnou, kde se k nám připojil náš průvodce. Nejprve nás čekala troška teorie s promítáním filmu o elektrárnách. Potom už začala samotná prohlídka elektrárny. Ta začala prohlídkou podzemí a pokračovala návštěvou dolní a horní nádrže. Hlavně na horní nádrži se žáků líbilo. Ochotně si obešli celou nádrž s překrásným výhledem do okolních hor.    

Mgr. Iveta Krpcová

Fotogalerie >>>