Dne 16.5.2013 se pod patronací Základní školy Bruntál, Školní 2 a Sportovního klubu Bruntál uskutečnil basketbalový  turnaj mezi bruntálskými školami. Zúčastnilo se ho asi 40 dětí z 1.- 4. tříd ZŠ Bruntál, Jesenická 10, ZŠ Bruntál, Školní 2 a ZŠ Bruntál, Okružní 38. 

Turnaj probíhal v tělocvičně na Petrině. Každé družstvo odehrálo dva zápasy. V prvním zápase vyhrál tým z Petrina nad 1. ZŠ, v druhém zápase 1. ZŠ vyhrála nad Rafany z Okružní a na závěr Petrin porazil ZŠ Okružní. Za své výkony byli sportovci oceněni diplomy a cenami, které týmům předala ředitelka ZŠ Bruntál, Školní 2 PhDr. Mgr. Milena Zatloukalová.

Na všech školách je v současné době spousta mladých basketbalistů, proto družstva podávala výborné výkony a turnaj byl velmi kvalitní. K vysoké úrovni ŠKOLACUPU přispělo také to, že všechny zápasy pískali zkušení rozhodčí.

Děkujeme všem, kdo přispěli k prožití pěkného sportovního dopoledne na Petrině.